Vishay/BCcomponents MKP383212200JFM2B0
MKP383212200JFM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383212200JFM2B0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.0012UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383212200JFM2B0.pdf
Availability of MKP383212200JFM2B0
QUANTITY
MKP383212200JFM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383212200JFM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383212200JFM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383212200JFM2B0
Related LinksMKP383212, MKP383212200JFM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383212200JFM2B0 Details Description
Related parts for MKP383212200JFM2B0
CONN RECEPT 96POS R/A PCB PRSFT datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RECEPT RTANG 4 POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE GPP 1.5A 200V LOPRO 4SMD datasheet.pdf
RES 806 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
IC MMIC SWITCH SPDT 3GHZ SOT26 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 250VDC datasheet.pdf