Vishay/BCcomponents MKP383213250JI02W0
MKP383213250JI02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383213250JI02W0
Brief Description
CAP FILM 2500VDC 0.0013UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383213250JI02W0.pdf
Availability of MKP383213250JI02W0
QUANTITY
MKP383213250JI02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383213250JI02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383213250JI02W0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package600
Packaging*
Capacitance1300pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383213250JI02W0
Related LinksMKP383213, MKP383213250JI02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383213250JI02W0 Details Description
Related parts for MKP383213250JI02W0
IC OPAMP VFB 210MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 51 POS .276 SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1W SOT89 datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.7A 81.5 MOHM datasheet.pdf
RES 620 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf