Vishay/BCcomponents MKP383215200JC02Z0
MKP383215200JC02Z0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383215200JC02Z0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.0015UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383215200JC02Z0.pdf
Availability of MKP383215200JC02Z0
QUANTITY
MKP383215200JC02Z0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383215200JC02Z0
Internal Part NumberEIS-MKP383215200JC02Z0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package550
Packaging*
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383215200JC02Z0
Related LinksMKP383215, MKP383215200JC02Z0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383215200JC02Z0 Details Description
Related parts for MKP383215200JC02Z0
RES SMD 825 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EXTEND datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR V2552 32QFN datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 20"L X 20"W datasheet.pdf
VRAL GEARBOX 10:1 FRAMEC 46MM datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 4 OHM 225W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf