Vishay/BCcomponents MKP383220063JCM2B0
MKP383220063JCM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383220063JCM2B0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.002UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383220063JCM2B0.pdf
Availability of MKP383220063JCM2B0
QUANTITY
MKP383220063JCM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383220063JCM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383220063JCM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance2000pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383220063JCM2B0
Related LinksMKP383220, MKP383220063JCM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383220063JCM2B0 Details Description
Related parts for MKP383220063JCM2B0
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 48V datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SR BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 48POS datasheet.pdf
ATTENUATOR 1DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX QUAD T1/E1 BGA datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 0.100 SMD datasheet.pdf