Vishay/BCcomponents MKP383220200JF02W0
MKP383220200JF02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383220200JF02W0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.002UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383220200JF02W0.pdf
Availability of MKP383220200JF02W0
QUANTITY
MKP383220200JF02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383220200JF02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383220200JF02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,100
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP383
Packaging*
Capacitance2000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383220200JF02W0
Related LinksMKP383220, MKP383220200JF02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383220200JF02W0 Details Description
Related parts for MKP383220200JF02W0
JUMPER-H1501TR/A3048G/H1501TR 8" datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN CABLE FEEDTHROUGH SZ 12 datasheet.pdf
FUSE ONE TIME FAST ACT 250V 300A datasheet.pdf
MCU ARM 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 470 OHM 6SIP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
14P 250 SERIES FASTON TAB HSG datasheet.pdf
BLADE SHEAR datasheet.pdf
CTV 3C 3#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
2200UF 6.3V 13X26 85C AXI datasheet.pdf