Vishay/BCcomponents MKP383222063JC02H0
MKP383222063JC02H0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383222063JC02H0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.0022UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383222063JC02H0.pdf
Availability of MKP383222063JC02H0
QUANTITY
MKP383222063JC02H0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383222063JC02H0
Internal Part NumberEIS-MKP383222063JC02H0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,300
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383222063JC02H0
Related LinksMKP383222, MKP383222063JC02H0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383222063JC02H0 Details Description
Related parts for MKP383222063JC02H0
RES 100 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
IC BUFFER BUS 2WR ADDRESS 16SSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC FPGA 960 I/O 1738FCBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 16POS datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 57MM datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 5-VSOF datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf