Vishay/BCcomponents MKP383222140JC02Z0
MKP383222140JC02Z0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383222140JC02Z0
Brief Description
CAP FILM 1400VDC 0.0022UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383222140JC02Z0.pdf
Availability of MKP383222140JC02Z0
QUANTITY
MKP383222140JC02Z0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383222140JC02Z0
Internal Part NumberEIS-MKP383222140JC02Z0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package550
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC500V
Voltage Rating - DC1400V (1.4kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383222140JC02Z0
Related LinksMKP383222, MKP383222140JC02Z0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383222140JC02Z0 Details Description
Related parts for MKP383222140JC02Z0
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Header 22 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB32 PG29 datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 2.4UH SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN +/-5VOUT datasheet.pdf
RES 10 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V -9V 2W datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 104MHZ 8SOIC datasheet.pdf