Vishay/BCcomponents MKP383222140JFM2B0
MKP383222140JFM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383222140JFM2B0
Brief Description
CAP FILM 1400VDC 0.0022UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383222140JFM2B0.pdf
Availability of MKP383222140JFM2B0
QUANTITY
MKP383222140JFM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383222140JFM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383222140JFM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC500V
Voltage Rating - DC1400V (1.4kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383222140JFM2B0
Related LinksMKP383222, MKP383222140JFM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383222140JFM2B0 Details Description
Related parts for MKP383222140JFM2B0
RES SMD 107 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC SHIFT REG DUAL 64BIT 16-DIP datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
XFMR TOROIDAL MED GRADE 350VA datasheet.pdf
PDU 3-PHASE SWITCHED 208V 8.6KW datasheet.pdf