Vishay/BCcomponents MKP383247250JI02W0
MKP383247250JI02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383247250JI02W0
Brief Description
CAP FILM 2500VDC 0.0047UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383247250JI02W0.pdf
Availability of MKP383247250JI02W0
QUANTITY
MKP383247250JI02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383247250JI02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383247250JI02W0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package600
Packaging*
Capacitance4700pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383247250JI02W0
Related LinksMKP383247, MKP383247250JI02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383247250JI02W0 Details Description
Related parts for MKP383247250JI02W0
IC FILTER LP 8ORD ELLIPTC 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC FIFO 4KX9 25NS 28SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PINS datasheet.pdf
FEED-THROUGH TERM BLOCK datasheet.pdf
RES 7.96K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf