Vishay/BCcomponents MKP383251250JI02W0
MKP383251250JI02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383251250JI02W0
Brief Description
CAP FILM 2500VDC 0.0051UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383251250JI02W0.pdf
Availability of MKP383251250JI02W0
QUANTITY
MKP383251250JI02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383251250JI02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383251250JI02W0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package600
Packaging*
Capacitance5100pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383251250JI02W0
Related LinksMKP383251, MKP383251250JI02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383251250JI02W0 Details Description
Related parts for MKP383251250JI02W0
FIXED IND 50UH 10A 17 MOHM TH datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC OS 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
CONN D-SUB datasheet.pdf
IC CODEC U-LAW CCITT PCM 20SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
IC PWR MGR EFUSE 18V 8SOIC datasheet.pdf
LEVER, TRIGGER SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.033 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf