Vishay/BCcomponents MKP383262200JFM2B0
MKP383262200JFM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383262200JFM2B0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.0062UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383262200JFM2B0.pdf
Availability of MKP383262200JFM2B0
QUANTITY
MKP383262200JFM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383262200JFM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383262200JFM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance6200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383262200JFM2B0
Related LinksMKP383262, MKP383262200JFM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383262200JFM2B0 Details Description
Related parts for MKP383262200JFM2B0
CONN PLUG HOUSING 10POS 2MM datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 200MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
IC ADC 8CH 24BIT DIFFINPUT28SSOP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 500MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 6.3V 10% 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER 3AXL 3G 16LFCSP datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf