Vishay/BCcomponents MKP383282200JFI2B0
MKP383282200JFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383282200JFI2B0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.0082UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383282200JFI2B0.pdf
Availability of MKP383282200JFI2B0
QUANTITY
MKP383282200JFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383282200JFI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383282200JFI2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package450
Packaging*
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383282200JFI2B0
Related LinksMKP383282, MKP383282200JFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383282200JFI2B0 Details Description
Related parts for MKP383282200JFI2B0
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 2220 datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 2.4A TO277A datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2910 datasheet.pdf
RES 365K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST CM 38TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1KV U2J 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT SKT datasheet.pdf
IC DDR 512M 200MHZ 60BGA datasheet.pdf