Vishay/BCcomponents MKP383291200JC02Z0
MKP383291200JC02Z0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383291200JC02Z0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.0091UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383291200JC02Z0.pdf
Availability of MKP383291200JC02Z0
QUANTITY
MKP383291200JC02Z0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383291200JC02Z0
Internal Part NumberEIS-MKP383291200JC02Z0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package250
Packaging*
Capacitance9100pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383291200JC02Z0
Related LinksMKP383291, MKP383291200JC02Z0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383291200JC02Z0 Details Description
Related parts for MKP383291200JC02Z0
R/A SOLD HDR POWERBLADE datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 10MHZ 34DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
THERMOSTAT LOW LVL HERMETIC datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ARRAY 2200PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 630MA 480 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CB RELAY HR 1 FORM A 24V datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf