Vishay/BCcomponents MKP383310100JC02R0
MKP383310100JC02R0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383310100JC02R0
Brief Description
CAP FILM 1000VDC 0.01UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383310100JC02R0.pdf
Availability of MKP383310100JC02R0
QUANTITY
MKP383310100JC02R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383310100JC02R0
Internal Part NumberEIS-MKP383310100JC02R0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package950
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383310100JC02R0
Related LinksMKP383310, MKP383310100JC02R0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383310100JC02R0 Details Description
Related parts for MKP383310100JC02R0
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 408MA 1.2 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V 10% BX 1812 datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONICAL NUT FOR .2S. datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 96POS VERT GOLD datasheet.pdf
IC MMIC GAAS SW SP8T 24SMT datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 3V datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf