Vishay/BCcomponents MKP383310250JIP2T0
MKP383310250JIP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383310250JIP2T0
Brief Description
CAP FILM 2500VDC 0.01UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383310250JIP2T0.pdf
Availability of MKP383310250JIP2T0
QUANTITY
MKP383310250JIP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383310250JIP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP383310250JIP2T0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package200
Packaging*
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383310250JIP2T0
Related LinksMKP383310, MKP383310250JIP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383310250JIP2T0 Details Description
Related parts for MKP383310250JIP2T0
RES ARRAY 7 RES 330 OHM 14SOIC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 3W datasheet.pdf
13+13 WAY EXT WALL MALE CRIMP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
PEEK 3/4" BLACK 100' datasheet.pdf
BOARD MIKROMEDIA STM32 M3 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf