Vishay/BCcomponents MKP383312250JI02W0
MKP383312250JI02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383312250JI02W0
Brief Description
CAP FILM 2500VDC 0.012UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383312250JI02W0.pdf
Availability of MKP383312250JI02W0
QUANTITY
MKP383312250JI02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383312250JI02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383312250JI02W0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package350
Packaging*
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383312250JI02W0
Related LinksMKP383312, MKP383312250JI02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383312250JI02W0 Details Description
Related parts for MKP383312250JI02W0
AC/DC CONVERTER 5V 24V -15V 15V datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .018DIA TINLEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.29A 228 MOHM datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 30POS datasheet.pdf