Vishay/BCcomponents MKP383313200JI02W0
MKP383313200JI02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383313200JI02W0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.013UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383313200JI02W0.pdf
Availability of MKP383313200JI02W0
QUANTITY
MKP383313200JI02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383313200JI02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383313200JI02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package550
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP383
Packaging*
Capacitance0.013µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383313200JI02W0
Related LinksMKP383313, MKP383313200JI02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383313200JI02W0 Details Description
Related parts for MKP383313200JI02W0
INSUL SLEEVE BLUE 26-.042/.073 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.4KV 70A DO203AB datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OP AMP DUAL 144MHZ 8-UMAX datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
SPRING datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf