Vishay/BCcomponents MKP383313200JI02W0
MKP383313200JI02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383313200JI02W0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.013UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383313200JI02W0.pdf
Availability of MKP383313200JI02W0
QUANTITY
MKP383313200JI02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383313200JI02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383313200JI02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package550
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP383
Packaging*
Capacitance0.013µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383313200JI02W0
Related LinksMKP383313, MKP383313200JI02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383313200JI02W0 Details Description
Related parts for MKP383313200JI02W0
CONN BNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FIFO SUPERSYNCII 6NS 80-TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 3NS 84FBGA datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf