Vishay/BCcomponents MKP383315100JFM2B0
MKP383315100JFM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383315100JFM2B0
Brief Description
CAP FILM 1000VDC 0.015UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383315100JFM2B0.pdf
Availability of MKP383315100JFM2B0
QUANTITY
MKP383315100JFM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383315100JFM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383315100JFM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383315100JFM2B0
Related LinksMKP383315, MKP383315100JFM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383315100JFM2B0 Details Description
Related parts for MKP383315100JFM2B0
D-SUB CABLE - MFU25K/MC26M/X datasheet.pdf
CABLE ASSEM HANDYLINK-USB PLUG datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HOUSING 68POS .100" DOUBLE datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
MOD BRIDGE RECT 10A 400V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 9A DPAK datasheet.pdf