Vishay/BCcomponents MKP383320025JC02G0
MKP383320025JC02G0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383320025JC02G0
Brief Description
CAP FILM 250VDC 0.02UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383320025JC02G0.pdf
Availability of MKP383320025JC02G0
QUANTITY
MKP383320025JC02G0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383320025JC02G0
Internal Part NumberEIS-MKP383320025JC02G0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.02µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383320025JC02G0
Related LinksMKP383320, MKP383320025JC02G0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383320025JC02G0 Details Description
Related parts for MKP383320025JC02G0
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16DIP datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 100MHZ 32TQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 3KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 20-60VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 1.89K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BLZP 5.00/09/270LH SN OR BX datasheet.pdf
IC CHIPSET datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 600W datasheet.pdf