Vishay/BCcomponents MKP383320063JC02R0
MKP383320063JC02R0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383320063JC02R0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.02UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383320063JC02R0.pdf
Availability of MKP383320063JC02R0
QUANTITY
MKP383320063JC02R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383320063JC02R0
Internal Part NumberEIS-MKP383320063JC02R0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package950
Packaging*
Capacitance0.02µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383320063JC02R0
Related LinksMKP383320, MKP383320063JC02R0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383320063JC02R0 Details Description
Related parts for MKP383320063JC02R0
FIXED IND 3.3UH 398MA 950 MOHM datasheet.pdf
DISPLAY OLED 128X64 2.7" GREEN datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 5.1V SOT363 datasheet.pdf
RES 250 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 2W 4525 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ16-19 OLIV datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A datasheet.pdf