Vishay/BCcomponents MKP383320100JFI2B0
MKP383320100JFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383320100JFI2B0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 1000VDC 0.02UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383320100JFI2B0.pdf
Availability of MKP383320100JFI2B0
QUANTITY
MKP383320100JFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383320100JFI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383320100JFI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP383
Packaging*
Capacitance0.02µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383320100JFI2B0
Related LinksMKP383320, MKP383320100JFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383320100JFI2B0 Details Description
Related parts for MKP383320100JFI2B0
RES SMD 0.015 OHM 1% 1W J LEAD datasheet.pdf
FERRULE INS VNL AWG10 GRN 7/8" datasheet.pdf
PHOTODIODE DIFF HALF ANGLE 4DIP datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLATLINK TRANSMITTER 56TSSOP datasheet.pdf
FLEXSTRIP JUMPER .100 7COND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 340 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf