Vishay/BCcomponents MKP383324025JD02G0
MKP383324025JD02G0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383324025JD02G0
Brief Description
CAP FILM 250VDC 0.024UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383324025JD02G0.pdf
Availability of MKP383324025JD02G0
QUANTITY
MKP383324025JD02G0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383324025JD02G0
Internal Part NumberEIS-MKP383324025JD02G0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package950
Packaging*
Capacitance0.024µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383324025JD02G0
Related LinksMKP383324, MKP383324025JD02G0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383324025JD02G0 Details Description
Related parts for MKP383324025JD02G0
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 3A SOT-223 datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC SMA datasheet.pdf
MTRJ MODULE KIT 6PCK XG 50/125UM datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 350MA 900 MOHM datasheet.pdf
RES 129K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 14POS SMD datasheet.pdf