Vishay/BCcomponents MKP383324063JFI2B0
MKP383324063JFI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383324063JFI2B0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.024UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383324063JFI2B0.pdf
Availability of MKP383324063JFI2B0
QUANTITY
MKP383324063JFI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383324063JFI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383324063JFI2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.024µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383324063JFI2B0
Related LinksMKP383324, MKP383324063JFI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383324063JFI2B0 Details Description
Related parts for MKP383324063JFI2B0
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 40A SOP-8 ADV datasheet.pdf
CAP TACTILE OVAL DARK GRAY datasheet.pdf
JUN-POW-TIM CONTACT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
RES 332K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER TM 208/18 datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 1.053A 110 MOHM datasheet.pdf