Vishay/BCcomponents MKP383330025JD02W0
MKP383330025JD02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383330025JD02W0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 250VDC 0.03UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383330025JD02W0.pdf
Availability of MKP383330025JD02W0
QUANTITY
MKP383330025JD02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383330025JD02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383330025JD02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,400
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP383
Packaging*
Capacitance0.03µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383330025JD02W0
Related LinksMKP383330, MKP383330025JD02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383330025JD02W0 Details Description
Related parts for MKP383330025JD02W0
CARDEDGE 60POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 18POS 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 4.7K OHM 6SIP datasheet.pdf
14+14 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 7-20V 2.5A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf