Vishay/BCcomponents MKP383330063JFM2B0
MKP383330063JFM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383330063JFM2B0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.03UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383330063JFM2B0.pdf
Availability of MKP383330063JFM2B0
QUANTITY
MKP383330063JFM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383330063JFM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383330063JFM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance0.03µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383330063JFM2B0
Related LinksMKP383330, MKP383330063JFM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383330063JFM2B0 Details Description
Related parts for MKP383330063JFM2B0
TRANSFMR CRNT SENS 6A 1:50 RATIO datasheet.pdf
CAP CER 27PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 34 I/O 48QFN datasheet.pdf
RING BZD INSULKRIMP (H-681-56X) datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 74COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf