Vishay/BCcomponents MKP383330160JI02W0
MKP383330160JI02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383330160JI02W0
Brief Description
CAP FILM 1600VDC 0.03UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383330160JI02W0.pdf
Availability of MKP383330160JI02W0
QUANTITY
MKP383330160JI02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383330160JI02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383330160JI02W0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package350
Packaging*
Capacitance0.03µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC550V
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383330160JI02W0
Related LinksMKP383330, MKP383330160JI02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383330160JI02W0 Details Description
Related parts for MKP383330160JI02W0
MOSFET N-CH 100V 9.7A D2PAK datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 34-PCM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 12PF 10V 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC 1.5KA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf