Vishay/BCcomponents MKP383333040JD02W0
MKP383333040JD02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383333040JD02W0
Brief Description
CAP FILM 400VDC 0.033UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383333040JD02W0.pdf
Availability of MKP383333040JD02W0
QUANTITY
MKP383333040JD02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383333040JD02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383333040JD02W0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package900
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383333040JD02W0
Related LinksMKP383333, MKP383333040JD02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383333040JD02W0 Details Description
Related parts for MKP383333040JD02W0
IC ADC 8BIT SERIAL I/O 20-PLCC datasheet.pdf
BOARD TERM TURRET MINI 50POS datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 1.99"LX1.99"W datasheet.pdf
TRANS RF NPN 1.8GHZ 4.0V SOT343 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 0.100 SMD datasheet.pdf
RES 176 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf