Vishay/BCcomponents MKP383333040JDM2B0
MKP383333040JDM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383333040JDM2B0
Brief Description
CAP FILM 400VDC 0.033UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383333040JDM2B0.pdf
Availability of MKP383333040JDM2B0
QUANTITY
MKP383333040JDM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383333040JDM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383333040JDM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383333040JDM2B0
Related LinksMKP383333, MKP383333040JDM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383333040JDM2B0 Details Description
Related parts for MKP383333040JDM2B0
IC 4-TO-16 DECODER/DEMUX 24-SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 12 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
GDT 470V 15% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 1.00" DL TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf