Vishay/BCcomponents MKP383333063JC02R0
MKP383333063JC02R0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383333063JC02R0
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.033UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383333063JC02R0.pdf
Availability of MKP383333063JC02R0
QUANTITY
MKP383333063JC02R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383333063JC02R0
Internal Part NumberEIS-MKP383333063JC02R0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package950
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383333063JC02R0
Related LinksMKP383333, MKP383333063JC02R0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383333063JC02R0 Details Description
Related parts for MKP383333063JC02R0
IDC CABLE - MKC34A/MC34F/MKC34A datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS R/A W/SOCKET SLD datasheet.pdf
VARISTOR 25V 0603 datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V 20% BX 0805 datasheet.pdf
RES 898 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
TGON 805,A0 TO-220 0.009" datasheet.pdf