Vishay/BCcomponents MKP383333063JF02W0
MKP383333063JF02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383333063JF02W0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 630VDC 0.033UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383333063JF02W0.pdf
Availability of MKP383333063JF02W0
QUANTITY
MKP383333063JF02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383333063JF02W0
Internal Part NumberEIS-MKP383333063JF02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,100
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP383
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383333063JF02W0
Related LinksMKP383333, MKP383333063JF02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383333063JF02W0 Details Description
Related parts for MKP383333063JF02W0
CONN SOCKET 10POS 1.25MM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMA datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC MONO MULTIVIBRATOR TSOT23-6 datasheet.pdf
LED ORANGE DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 136-144MHZ datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 5W T18 datasheet.pdf
RES 5 OHM 8W 0.1% TO220 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf