Vishay/BCcomponents MKP383333100JFM2B0
MKP383333100JFM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383333100JFM2B0
Brief Description
CAP FILM 1000VDC 0.033UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383333100JFM2B0.pdf
Availability of MKP383333100JFM2B0
QUANTITY
MKP383333100JFM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383333100JFM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383333100JFM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383333100JFM2B0
Related LinksMKP383333, MKP383333100JFM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383333100JFM2B0 Details Description
Related parts for MKP383333100JFM2B0
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC VCXO DTV/SET-TOP 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
GPS MODULE datasheet.pdf
D4SL-N3TFG datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 28A datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf