Vishay/BCcomponents MKP383333200JKI2B0
MKP383333200JKI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383333200JKI2B0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.033UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383333200JKI2B0.pdf
Availability of MKP383333200JKI2B0
QUANTITY
MKP383333200JKI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383333200JKI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383333200JKI2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package125
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383333200JKI2B0
Related LinksMKP383333, MKP383333200JKI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383333200JKI2B0 Details Description
Related parts for MKP383333200JKI2B0
RES ARRAY 15 RES 200 OHM 16SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.2W S-MINI datasheet.pdf
RES 4.53 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS TIN datasheet.pdf