Vishay/BCcomponents MKP383339025JDI2B0
MKP383339025JDI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383339025JDI2B0
Brief Description
CAP FILM 250VDC 0.039UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383339025JDI2B0.pdf
Availability of MKP383339025JDI2B0
QUANTITY
MKP383339025JDI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383339025JDI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383339025JDI2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance0.039µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383339025JDI2B0
Related LinksMKP383339, MKP383339025JDI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383339025JDI2B0 Details Description
Related parts for MKP383339025JDI2B0
MAT TABLE ESD BROWN 24"X36" datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5V OUT 15 WATT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
MOD BT + BLE HCI W/ANTENNA datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
PLUG-INSIDE ROLLER PLUNGER DPDT datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf