Vishay/BCcomponents MKP383339250JKM2T0
MKP383339250JKM2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383339250JKM2T0
Brief Description
CAP FILM 2500VDC 0.039UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383339250JKM2T0.pdf
Availability of MKP383339250JKM2T0
QUANTITY
MKP383339250JKM2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383339250JKM2T0
Internal Part NumberEIS-MKP383339250JKM2T0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package100
Packaging*
Capacitance0.039µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383339250JKM2T0
Related LinksMKP383339, MKP383339250JKM2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383339250JKM2T0 Details Description
Related parts for MKP383339250JKM2T0
DIODE MODULE 2KV 1600A DO200AB datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 200RES .5M datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 250MA 600 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 998 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RACK FRAME datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS INLINE PINS datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf