Vishay/BCcomponents MKP383351025JC02R0
MKP383351025JC02R0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383351025JC02R0
Brief Description
CAP FILM 250VDC 0.051UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383351025JC02R0.pdf
Availability of MKP383351025JC02R0
QUANTITY
MKP383351025JC02R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383351025JC02R0
Internal Part NumberEIS-MKP383351025JC02R0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,900
Packaging*
Capacitance0.051µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383351025JC02R0
Related LinksMKP383351, MKP383351025JC02R0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383351025JC02R0 Details Description
Related parts for MKP383351025JC02R0
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
SWITCH DIP FLUSH TAPE SEAL 12POS datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 12R 5.5KV HOOKE datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 533MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
RES 243 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
RES SMD 1.11K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
WIRE DUCT ROUND PVC WHITE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS CABLE PIN datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X7S 0805 datasheet.pdf