Vishay/BCcomponents MKP383391025JFP2B0
MKP383391025JFP2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383391025JFP2B0
Brief Description
CAP FILM 250VDC 0.091UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383391025JFP2B0.pdf
Availability of MKP383391025JFP2B0
QUANTITY
MKP383391025JFP2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383391025JFP2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383391025JFP2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP383
Packaging*
Capacitance0.091µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383391025JFP2B0
Related LinksMKP383391, MKP383391025JFP2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383391025JFP2B0 Details Description
Related parts for MKP383391025JFP2B0
IDC CABLE - APR10B/AE10G/X datasheet.pdf
SWITCH DIP 9POS SMD datasheet.pdf
IC BATTERY CHARGER CTRLR 28-QSOP datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 18POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 19PIN CRIMP datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
DIN-POWER F048MS-3 0C1-2 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 58POS datasheet.pdf
MOD IR RCVR 38KHZ SIDE VW F FILT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN datasheet.pdf