Vishay/BCcomponents MKP383430025JFM2B0
MKP383430025JFM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383430025JFM2B0
Brief Description
CAP FILM 250VDC 0.3UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383430025JFM2B0.pdf
Availability of MKP383430025JFM2B0
QUANTITY
MKP383430025JFM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383430025JFM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383430025JFM2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.3µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383430025JFM2B0
Related LinksMKP383430, MKP383430025JFM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383430025JFM2B0 Details Description
Related parts for MKP383430025JFM2B0
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 4.8A 53 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
4 POS SIL MALE VERT CONN F/LOCK datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
0625 PIN-LINE HDR SCRW MACH CONT datasheet.pdf
IDC SOCKET, 0.079" 50POS datasheet.pdf