Vishay/BCcomponents MKP383447025JII2B0
MKP383447025JII2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383447025JII2B0
Brief Description
CAP FILM 250VDC 0.47UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383447025JII2B0.pdf
Availability of MKP383447025JII2B0
QUANTITY
MKP383447025JII2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383447025JII2B0
Internal Part NumberEIS-MKP383447025JII2B0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package250
Packaging*
Capacitance0.47µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383447025JII2B0
Related LinksMKP383447, MKP383447025JII2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383447025JII2B0 Details Description
Related parts for MKP383447025JII2B0
CONN HEADER .100 SINGL STR 36POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 50MHZ 8SOPWRPAD datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 6CH 12HXSON datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
ANT SECTOR 11DBI 36" N MALE datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 144MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 1W datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 500MW DO35 datasheet.pdf