Vishay/BCcomponents MKP383451200JPI4T0
MKP383451200JPI4T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383451200JPI4T0
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.51UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383451200JPI4T0.pdf
Availability of MKP383451200JPI4T0
QUANTITY
MKP383451200JPI4T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383451200JPI4T0
Internal Part NumberEIS-MKP383451200JPI4T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package63
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMMKP383
Packaging*
Capacitance0.51µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383451200JPI4T0
Related LinksMKP383451, MKP383451200JPI4T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383451200JPI4T0 Details Description
Related parts for MKP383451200JPI4T0
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC M-LVDS QUAD LINE DVR 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 150V 0605 datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3/4-48" BLACK datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1100MM X 300M datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 250X99MM 230VAC datasheet.pdf