Vishay/BCcomponents MKP383451200JPI4T0
MKP383451200JPI4T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383451200JPI4T0
Brief Description
CAP FILM 2000VDC 0.51UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383451200JPI4T0.pdf
Availability of MKP383451200JPI4T0
QUANTITY
MKP383451200JPI4T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383451200JPI4T0
Internal Part NumberEIS-MKP383451200JPI4T0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package63
Packaging*
Capacitance0.51µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383451200JPI4T0
Related LinksMKP383451, MKP383451200JPI4T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383451200JPI4T0 Details Description
Related parts for MKP383451200JPI4T0
JUMPER-H1502TR/A3049L/X 4" datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 75V 150MA SOT23-3 datasheet.pdf
TERMINAL BLK DIN TS32 EP BK datasheet.pdf
BATT PACK 12.0V 4/5AA NIMH datasheet.pdf
LED CYAN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 62V SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 7.2PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENS 270KHZ 8VSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf