Vishay/BCcomponents MKP385182125JCA2B0
MKP385182125JCA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385182125JCA2B0
Brief Description
CAP FILM 0.00082UF 5% 1250VDC AX
Datasheet Download
MKP385182125JCA2B0.pdf
Availability of MKP385182125JCA2B0
QUANTITY
MKP385182125JCA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385182125JCA2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385182125JCA2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC450V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385182125JCA2B0
Related LinksMKP385182, MKP385182125JCA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385182125JCA2B0 Details Description
Related parts for MKP385182125JCA2B0
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 80MA 24V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf