Vishay/BCcomponents MKP385191125JCA2B0
MKP385191125JCA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385191125JCA2B0
Brief Description
CAP FILM 0.00091UF 5% 1250VDC AX
Datasheet Download
MKP385191125JCA2B0.pdf
Availability of MKP385191125JCA2B0
QUANTITY
MKP385191125JCA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385191125JCA2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385191125JCA2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance910pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC450V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385191125JCA2B0
Related LinksMKP385191, MKP385191125JCA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385191125JCA2B0 Details Description
Related parts for MKP385191125JCA2B0
RES SMD 3.24K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
IC BUFFER TRPL NON-INV SM8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CARD EVAL AMS101 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 200MA 1W datasheet.pdf