Vishay/BCcomponents MKP385210200JDA2B0
MKP385210200JDA2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385210200JDA2B0
Brief Description
CAP FILM 0.001UF 5% 2000VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385210200JDA2B0.pdf
Availability of MKP385210200JDA2B0
QUANTITY
MKP385210200JDA2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385210200JDA2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385210200JDA2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385210200JDA2B0
Related LinksMKP385210, MKP385210200JDA2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385210200JDA2B0 Details Description
Related parts for MKP385210200JDA2B0
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
INDICATOR INCAND WHITE PANEL MNT datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.115 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 3A TO263-5 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.5VOUT 50W datasheet.pdf