Vishay/BCcomponents MKP385213250JII2B0
MKP385213250JII2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385213250JII2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0013UF 5% 2500VDC AXI
Datasheet Download
MKP385213250JII2B0.pdf
Availability of MKP385213250JII2B0
QUANTITY
MKP385213250JII2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385213250JII2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385213250JII2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package250
Packaging*
Capacitance1300pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385213250JII2B0
Related LinksMKP385213, MKP385213250JII2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385213250JII2B0 Details Description
Related parts for MKP385213250JII2B0
IC MOSFET DRIVER LS 4A DUAL 8DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT .100 datasheet.pdf
KIT USB STARTER FOR PIC24E datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS 10M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
GROVE LIGHT SENSOR datasheet.pdf
25000UF 75V 76X105 85C ST datasheet.pdf