Vishay/BCcomponents MKP385213250JIP2T0
MKP385213250JIP2T0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385213250JIP2T0
Brief Description
CAP FILM 0.0013UF 5% 2500VDC AXI
Datasheet Download
MKP385213250JIP2T0.pdf
Availability of MKP385213250JIP2T0
QUANTITY
MKP385213250JIP2T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385213250JIP2T0
Internal Part NumberEIS-MKP385213250JIP2T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package300
Packaging*
Capacitance1300pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385213250JIP2T0
Related LinksMKP385213, MKP385213250JIP2T0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385213250JIP2T0 Details Description
Related parts for MKP385213250JIP2T0
RES SMD 200K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MINI JUMP 2POS 200CC datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.4MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
WIREWAY 12" STEEL 8X8" GREY datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
ASSORTMENT SC11 ATO/MINI/MAX datasheet.pdf
SWITCH ROLLER PLUNGER SNAP SPDT datasheet.pdf
RES SMD 28.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf