Vishay/BCcomponents MKP385215200JDI2B0
MKP385215200JDI2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385215200JDI2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0015UF 5% 2000VDC AXI
Datasheet Download
MKP385215200JDI2B0.pdf
Availability of MKP385215200JDI2B0
QUANTITY
MKP385215200JDI2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385215200JDI2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385215200JDI2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385215200JDI2B0
Related LinksMKP385215, MKP385215200JDI2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385215200JDI2B0 Details Description
Related parts for MKP385215200JDI2B0
SCR DBL HISCR 1200V 200A MAGNPAK datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 4.5A SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
ROTARY SWITCH 8P EXTENDED 0.4VA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 5W T18 datasheet.pdf
IC CAR RADIO RX AM/FM 32QFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Header 18 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf