Vishay/BCcomponents MKP385222063JBM2B0
MKP385222063JBM2B0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385222063JBM2B0
Brief Description
CAP FILM 0.0022UF 5% 630VDC AXIA
Datasheet Download
MKP385222063JBM2B0.pdf
Availability of MKP385222063JBM2B0
QUANTITY
MKP385222063JBM2B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385222063JBM2B0
Internal Part NumberEIS-MKP385222063JBM2B0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385222063JBM2B0
Related LinksMKP385222, MKP385222063JBM2B0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385222063JBM2B0 Details Description
Related parts for MKP385222063JBM2B0
CAP CER 36PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 510MA 448 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 152K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 320 OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 90V 250MA SOT23 datasheet.pdf