Vishay/BCcomponents MKP385224200JD02G0
MKP385224200JD02G0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385224200JD02G0
Brief Description
CAP FILM 0.0024UF 5% 2000VDC AXI
Datasheet Download
MKP385224200JD02G0.pdf
Availability of MKP385224200JD02G0
QUANTITY
MKP385224200JD02G0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385224200JD02G0
Internal Part NumberEIS-MKP385224200JD02G0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance2400pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385224200JD02G0
Related LinksMKP385224, MKP385224200JD02G0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385224200JD02G0 Details Description
Related parts for MKP385224200JD02G0
GDT 90V 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CABLE SERIAL ATA 1 METER datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
RELAY SOFTSTART 480V 50A AC OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC HOT-SWAP SWITCH -48V 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP POLYMER 39UF 20% 50V SMD datasheet.pdf