Vishay/BCcomponents MKP385224250JI02W0
MKP385224250JI02W0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP385224250JI02W0
Brief Description
CAP FILM 0.0024UF 5% 2500VDC AXI
Datasheet Download
MKP385224250JI02W0.pdf
Availability of MKP385224250JI02W0
QUANTITY
MKP385224250JI02W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP385224250JI02W0
Internal Part NumberEIS-MKP385224250JI02W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package600
Packaging*
Capacitance2400pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP385224250JI02W0
Related LinksMKP385224, MKP385224250JI02W0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP385224250JI02W0 Details Description
Related parts for MKP385224250JI02W0
OSC XO 8.000MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
ADAPTER COM PORT RS232 DB-25 datasheet.pdf
DIODE 6A 800V GSIB-5S datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN 980NM 2PLCC datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf